Razem z Rozalką i Dyziem świętujemy dzisiaj Dzień Chłopaka. Wszystkim Chłopcom i Panom składamy najlepsze życzenia i polecamy książki.
Adaś odwiedził dziś naszą bibliotekę, wybrał dla siebie świetne książki i zrobił sobie zdjęcie z Rozalką i Dyziem.
GODZINY OTWARCIA: PN, WT, CZW. PT. 10-18; ŚRODA 8-16; SOBOTA 9-14
Razem z Rozalką i Dyziem świętujemy dzisiaj Dzień Chłopaka. Wszystkim Chłopcom i Panom składamy najlepsze życzenia i polecamy książki.
Adaś odwiedził dziś naszą bibliotekę, wybrał dla siebie świetne książki i zrobił sobie zdjęcie z Rozalką i Dyziem.
Ponieważ podróżować można nie tylko w wakacje, nadal publikować będziemy Wasze zdjęcia mili czytelnicy. Jeśli więc wybieracie się w podróż i zabieracie ze sobą książkę lub macie jakiś ciekawy pomysł na aranżację z książką w roli głównej, to czekamy na zdjęcia i liczymy na Waszą kreatywność.
Urlop spędzać można także jesienią i wyruszyć nad morze. Wybrać się na spacer na wydmy, a tam cisza i spokój, można więc zaszyć się w spokojnym miejscu i czytać ulubioną książkę. Morze jest wspaniałe o każdej porze!
W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania nie mogło zabraknąć pozycji Janiny Porazińskiej, której 140 rocznica urodzin przypada właśnie dzisiaj. Opowiadania z książki "Pamiętnik Czarnego Noska" tej autorki przeczytali nasi Czytelnicy, pani Łucja oraz pan Emilian. Serdecznie dziękujemy za udział w corocznej akcji. Opowiadań można wysłuchać tutaj ==>> W lesie oraz ==>> Ile tu dla mnie nowości!
Życzymy miłego odbioru.
W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w naszej bibliotece nie mogło zabraknąć specjalnych gości. Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży pod kierunkiem nauczyciela, pana Bartłomieja Pytla przygotowały wyjątkowe spotkanie. W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Języków Obcych (26 września), dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14 poznały książkę o przygodach lubianej przez wszystkich Kici Koci w języku angielskim pt. "Kitty Kotty Helps to Clean", czyli "Kicia Kocia sprząta" i rozwiązywały zagadki literackie. Serdecznie dziękujemy za spotkanie!
Józef Wybicki urodził się 29 września 1747 roku w Będominie. Był szambelanem Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz twórcą słów polskiego hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego. Zmarł 10 marca 1822 roku w Manieczkach, dlatego by uczcić zasłużonego twórcę w Wielkopolsce wydano okolicznościowe pocztówki oraz przygotowano pamiątkowy stempel. Taką pocztówkę można było wysłać pocztą rowerową w dowolne miejsce na świecie. Te dotarły do Łomży.
Odwiedzając naszą bibliotekę, Klara postanowiła sprawdzić co czyta Rozalka i zrobić sobie zdjęcie z naszymi bohaterami.
Co robi kotek, kiedy pani Wiesława czyta zamiast zajmować się nim? Oczywiście chce uczyć się literek, żeby czytać razem ze swoją panią. Futrzasty przyjaciel poznaje język polski, ale zapytany jakich słówek nauczył się i które podobają mu się najbardziej, ciągle powtarza, że coś już w pamięci miał, ale zapomniał.
Pierwsze powakacyjne spotkanie za nami! O tym, że nauka i zabawa to świetne połączenie, przekonali się uczestnicy dzisiejszych zajęć. Dzieci z radością i zaangażowaniem wzięły udział w zagadkach językowych i zabawach ruchowych.
Kolejne spotkanie odbędzie się 11 października o godzinie 16:00 Zapraszamy!
Z okazji święta wszystkich miłośników podróży mamy zadanie specjalne. Szczególnej uwadze polecamy je uczestnikom wakacyjnego rejsu gondolą po Narwi. Jest to zestaw pytań przygotowanych przez pana Emiliana Kudybę. Osoby, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi otrzymają upominki ufundowane przez autora pytań, a i my również z przyjemnością dorzucimy jakąś książkę.
Pytania 👇
1. Gdzie bierze swój początek rzeka Narew?
2. Ile wynosi długość rzeki?
3. 36 km rzeki położone jest na Białorusi. Na jakim odcinku rzeka Narew stanowi granicę polsko - białoruską?
4. Jak inaczej nazywana jest Narew?
5. W jakim rejonie Biebrza łączy się z Narwią?
6. Część rzeki znajduje się na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Odcinek ten podlega ochronie. Ile kilometrów wynosi pierwotny fragment rzeki?
7. Do jakiej rzeki wpada Narew?
Odpowiedzi prosimy kierować na adres 👉 f6@mbp-lomza.pl
Czekamy do 5 października. Życzymy dobrej zabawy!
Zaproszenie Rozalki i Dyzia przyjęte! Cieszymy się, że odwiedzacie naszą bibliotekę, wypożyczacie książki i robicie sobie zdjęcia z naszymi maskotkami!
Czytanie na plaży - każdy o tym marzy! Niektórym udaje się nawet zrealizować takie marzenie. Mimo, że pogoda nie rozpieszcza, wiele osób nadal wybiera kierunek 👉 morze. Bo przecież polskie morze jest piękne o każdej porze! Pani Krystynie, która z koleżanką wybrała się na krótki wypad na północ Polski, dziękujemy za przesłane zdjęcia, a po powrocie zapraszamy do biblioteki po odbiór książek 📘 Życzymy dużo słońca i jodu!
My już mamy zdjęcie z Rozalką i Dyziem. Ty też możesz mieć. Wystarczy, że odwiedzisz naszą bibliotekę. Przy okazji wypożyczysz również fantastyczne książki! Zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00, w środy 8:00-16:00 i w soboty od 9:00 do 14:00
Budynek z naszej wtorkowej zagadki to dawna ewangelicka kaplica, znajdująca się na zabytkowym łomżyńskim cmentarzu, stoi ona szczytem do ulicy Kopernika. Została wzniesiona w 1844 roku, figuruje w rejestrze zabytków.
Łucja i Dominik biorą udział w projekcie czytelniczym Mała Książka Wielki Człowiek". Ponieważ zebrali 10 naklejek na Karcie Małego Czytelnika odebrali dyplomy oraz upominki. Kolejna edycja projektu rusza w październiku. Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 3 - 6 lat.